Egiptopedia
Advertisement

Fantagiro Fantagiro 30 gru 2012
0

Nowy wygląd na 2013

Na wstępie chcę napisać, że o wiki nie zapomniałam. Przez ostatni czas miałam sporo rzeczy na głowie, więc nie mogłam za bardzo poświęcić czasu wiki. Liczę, że od nowego roku to się zmieni. Co najważniejsze i widoczne okiem to wprowadziłam nowy styl na wiki, który mam nadzieję, że przypadnie czytelnikom do gustu. Dodatkowo, chcę życzyć wszystkim egipto-maniakom szczęśliwego nowego roku! Pozdrawiam.

Przeczytaj cały post
Fantagiro Fantagiro 10 sty 2012
3

Mumie kotów z Muzeum Narodowego w Warszawie doczekały się zdjęć rentgenowskich

Student Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego wykonał zdjęcia RTG mumii kotów ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Mumie zwierząt, które znajdują się w zbiorach stołecznej placówki, nigdy wcześniej nie były przebadane z pomocą nowoczesnych technologii.

Przeszkodą był wysoki koszt wykonania takich analiz, choć w stolicy znajdują się urządzenia, które pozwalają je wykonywać. Nie zmusza to do przemieszczania zabytków na duże odległości, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i zagraża artefaktom.

Naprzeciw inicjatywie studenta wyszli pracownicy muzeum – egiptolog dr Monika Dolińska, pracownicy Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (skąd wypożyczono aparaturę) i członkowie Koła Naukowego …

Przeczytaj cały post
Fantagiro Fantagiro 10 sty 2012
0

Mapy google

Od dzisiaj do treści artykułów będzie można dodawać mapy google. Aby dodać mapę wystarczy kliknąć na ostatnią ikonkę będąc w trybie źródłowym. Mapy zostaną dodane do wszystkich artykułów z kategorii lokacje, dzięki czemu łatwiej będzie można zlokalizować dane miasto ;)

Przeczytaj cały post
Fantagiro Fantagiro 7 sty 2012
0

Nowy administrator

Witam. Od dzisiaj zostały mi przydzielone prawa admina, w takim układzie mam zamiar dzierżyć ster na tej wiki, która praktycznie została opuszczona przez administrację - jednego nie ma od 2007, zaś drugiego od 2010.
Na początek zabrałam się za nowy wygląd wiki. Obok na zdjęciu widać prawie już gotowy owoc mojej pracy. Kolejna pod "nóż" trafi strona główna, a w następnej kolejności szablony (zwłaszcza te dla artykułów), utworzenie szablonów z licencjami - ba jak przeglądałam to je gdzieś wcięło, skategoryzowanie artykułów, którym nie przypisano kategorii (jest ich ok 150), skategaryzowanie grafik... To chyba wystarczy, jak na najbliższe moje plany aby zmodernizować wiki. Jak zakończą się te techniczne modernizacje, to w ruch pójdzie edycja …

Przeczytaj cały post

Advertisement